У « Національній доктрині розвитку освіти України у 21 столітті» визначається : « Ідеал виховання – гармонійно розвинута , високоосвічена, соціально активна і національно свідома людина, що наділена глибокою громадською відповідальністю , високими духовними якостями , родинними і патріотичними почуттями , здатна до саморозвитку й самовдосконалення.» Виховання такої особистості є першочерговим завданням сучасної школи . Велику роль у цьому відіграє викладання світової літератури, покликане не тільки давати знання , але різнобічно виховувати і розвивати особистість . Щоб виховати особистість з високим рівнем ерудиції , активності, самостійності та творчого потенціалу , вчителі поєднують уроки світової літератури із позакласною роботою .
В гімназії проводилися Дні світової літератури. Мета таких заходів:
підвищити інтерес учнів до уроків світової літератури; виховати повагу до літературних та культурних традицій народів світу. Для учнів старших класів проведено вісник новин « Аист – птица весенняя»
Для учнів 8-9 класів відбулося літературне засідання « Світоч знань». Здійснили заочну екскурсію музеями світу : « Долі шедеврів. Дрезден. Рафаель Санті», « Сікстинська мадонна» .
А учні 5 –х класів захищали власні проекти:« У природи немає поганої погоди».
Діти доказали , що і в усній народній творчості , і в художній літературі природа - один із головних героїв, який допомагає , підтримує або, навпаки , загрожує людям, карає їх залежно від їхньої поведінки. Кожна людина повинна цінувати свій рідний край і його пейзажі незалежно від того, чи це пустеля , тайга, степ, гори чи рівнини.
|