Особливості ЗНО-2021 визначені у наказі МОНУ від 30.09.2020 № 1210 «Про підготовку до проведення у 2021 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»:
- уведення нового предмета ЗНО - української мови;
- надання права складання ЗНО з п'яти предметів;
- збільшення предметів ДПА до чотирьох;
- уведення математики як обов'язкового предмета ДПА.
(джерело:https://zno-kharkiv.org.ua/)
Отож, випускники, які завершують у 2021 році здобуття повної загальної середньої освіти та/або планують вступати до закладів вищої освіти, матимуть можливість самостійно обирати, яку саме роботу виконуватимуть під час ЗНО: або сертифікаційну роботу з української мови, або сертифікаційну роботу з української мови та літератури.
Таким чином, у 2021 році відбудуться такі зміни у зовнішньому незалежному оцінюванні.
Зміна №1.
Будуть дворівневі тести: з української мови та з української мови і літератури.
Тест з української мови розрахований на 150 хвилин. Результати даного тесту можуть бути використані як для ДПА, так і для вступу до вишів.
Тест з української мови та літератури розрахований на 210 хвилин. У ньому будуть завдання нового формату, на які потрібно буде надавати короткі відповіді.
Зміна №2.
Обов’язковим стане тестування з математики.
Ці тести також будуть дворівневими: стандартний рівень і поглиблений. Для вступу до ЗВО потрібно буде складати тести з обох рівнів.
Тест рівня стандарт розрахований на 150 хвилин, а рівнів стандарт та поглибленого — 210 хвилин.
Зміна №3.
З наступного року можна буде вибирати не 4, а 5 предметів.
На ДПА також чекають певні зміни.
Для державної підсумкової атестації випускники повинні будуть скласти 4 предмети: українську мову і математику — обов’язково; історію України або іноземну мову - на вибір; та один із цих предметів: історія України, біологія, географія, фізика, хімія, іноземна мова.
Більш детальну інформацію можна знайти на сайтах Українського ЦОЯО та Харківського РЦОЯО.
Пробне ЗНО 2021
Участь у пробному тестуванні надасть змогу ознайомитися із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання (з порядком доступу до пункту тестування і робочого місця, особливостями роботи із бланками відповідей тощо), структурою та змістом тестових зошитів.
Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2021 триватиме протягом 05‒19 січня 2021 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
З огляду на епідеміологічні загрози у 2021 році кожний учасник / кожна учасниця зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО. Тестування з усіх навчальних предметів (українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мов) відбудуться 10 квітня 2021 року.
Окрім участі в пробному ЗНО з одного з навчальних предметів, кожний зареєстрований учасник / кожна зареєстрована учасниця зможе додатково завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку предметів ЗНО-2021, пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді на спеціальний сервіс визначення результатів. Отже, у 2021 році можна буде і ознайомитися з процедурою проведення ЗНО під час пробного тестування з одного з навчальних предметів, і перевірити рівень своїх навчальних досягнень з усіх інших навчальних предметів ЗНО (у разі внесення відповідей на спеціальний сервіс).
Результати пробного ЗНО-2021 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 16 квітня 2021 року. З огляду на те, що деякі здобувачі освіти не мають змоги постійно відвідувати заклади освіти, Український центр оцінювання якості освіти спільно з ГС «Освіторія» і МФ «Відродження» планують підготувати низку відеороз’яснень до завдань пробного ЗНО-2021. Нагадаємо, що минулорічні відеоматеріали доступні на youtube каналі ГС «Освіторія», а також на платформі iLearn. |